Novinky z legislativy

2.1.2012

DOHODY O PROVEDENÍ PRÁCE v r. 2012Práce na dohodu o provedení práce je z důvodu nižšího zdanění výhodná pro zaměstnance i zaměstnavatele. Od tohoto roku dochází k několika změnám, některé jsou pozitivní jiné nikoliv. Jak se mění legislativní úprava dohod o provedení práce? Dohoda o provedení práce přináší výhodu pro zaměstnavatele i zaměstnance. Hlavní předností je, že dohoda o provedení práce nezakládá účast na nemocenském pojištění. Z odměny z dohody o provedení práce se tak neodvádí sociální a zdravotní pojištění a výše odměny není rozhodující. Toto ustanovení platilo v loňském roce.

Smějeme se

Sedí dva vězni naproti sobě a jeden z nich má lepru.
Tomu, který má lepru upadne ruka, podívá se na ni, veme ji a vyhodí z okna.
Druhý nic neříká.
Po chvíli mu upadne noha, veme ji a zase vyhodí z okna.
Druhý se na něj podívá a ptá se: "Zdrháš?"

tel./fax: 558 621 981, 558 621 985 mobilní tel: 739201559 e-mail: posta(at)advokati-cz.com

Advokátní kancelář Polách – Pavelec – Rájecká – Čermáková

Profil kanceláře Polách – Pavelec – Rájecká – Čermáková

Advokátní kancelář se specializuje na poskytování právních služeb ve všech oblastech práva ( k tomu blíže v Odborné specializaci).

Advokátní kancelář tvoří tým 4 advokátů, dvou advokátních koncipientů, spolu-pracujícího advokáta a administrativních zaměstnanců.

Advokátní kancelář Polách – Pavelec – Rájecká – Čermáková byla založena v roce 1992 s orientací na širokou oblast soukromého a veřejného práva. Právní služby jsou poskytovány nejen v rámci regionu, ale na území celé České republiky a také klientům ze zahraničí.

Kancelář je zabezpečena moderní technologií a informačními systémy, které umožňují pružně komunikovat s klientem, soudy a státními orgány a zabezpečují vždy aktuální informovanost o změnách našeho právního řádu.

Pojetí poskytování právních služeb vychází z konkrétních potřeb klientů, kdy se snažíme poskytovat klientům komplexní právní servis služeb. Máme bohaté zkušenosti z úspěšného zastupování klientů před soudy všech stupňů a před orgány státní správy.

Svým klientům poskytujeme zejména:

 • Ústní či písemné konzultace ve všech právních odvětvích
 • Provádění rozborů právních listin a právních situací
 • Přípravu smluvních dokumentů a listin o právních úkonech
 • Zastupování v řízení před soudy a orgány státní správy
 • Vymáhání pohledávek a zastupování v exekučním řízení

Bližší specifikace služeb je uvedena v Odborné specializaci.

Při poskytování našich služeb úzce spolupracujeme se znalci, auditory a daňovými poradci, abychom zabezpečili komplexní servis při péči o klienta.

Všichni advokáti i advokátní koncipienti této advokátní kanceláře jsou z titulu odpovědnosti za výkon své profese pojištěni na částku 12 mil. Kč. Kromě mateřské češtiny se klienti v naší kanceláři dohovoří anglicky a německy.

Advokátní úschova

Na přání klientů zajišťujeme také advokátní úschovu finančních prostředků nebo dokumentů, a to na základě Smlouvy o úschově, v níž je detailně popsán postup složení i uvolnění financí z účtu úschov či uložených dokumentů. Tato varianta úschovy zaručuje složiteli i příjemci peněz maximální ochranu a jistotu při převodu financí. Advokát má smluvně omezenou možnost disponovat se svěřenými prostředky, tyto nemohou být předmětem exekuce, dědictví ani nemohou sloužit jako zajištění jiných závazků.

Proč zvolit právní služby naší advokátní kanceláře?

 • Vysoká odbornost, specializace a kvalifikovanost, zkušenosti s velkými kauzami, rozsáhlé zkušenosti a praxe ve sporové agendě
 • Individuální přístup ke každému klientovi
 • Zázemí středně velké advokátní kanceláře
 • Dlouhodobě dobrá pozice na trhu právních služeb
 • Pohotové a flexibilní poskytnutí právních služeb s ohledem na možnost vzájemného zastoupení jednotlivých advokátů naší kanceláře
 • Komplexní řešení problémů našich klientů

JUDr. Lubomír Polách - advokát JUDr. Milan Pavelec - advokát Mgr. Markéta Rájecká - advokátka Mgr. Simona Čermáková - advokátka